In Blog

Jak odpowiednio ubrać się na imprezę firmową?

Czasy związane z pandemią koronawirusa powoli, mamy nadzieję, przechodzą już do historii i coraz częściej zaczynamy wychodzić z domu. W związku z tym rozpoczyna się również okres, gdzie firmy chcąc ponownie zintegrować zespół, organizują imprezy firmowe. Jak na taką okoliczność powinien zatem przygotować się mężczyzna, by po czasie spędzonym podczas pandemii w domu, nie zatracić modowego sznytu i nie popełnić rażącego błędu?

Zacznijmy od podstawowych wskazówek…

Zacznijmy zatem od podstaw, nad którymi powinniśmy się chwilę zatrzymać. Po pierwsze, stylizacja na imprezę firmową powinna nawiązywać w dużej mierze do charakteru samego przyjęcia. Jeśli będzie to uroczysta kolacja w wystawnej restauracji czy dużej sali, gdzie spotka się cała firma, to oczywiście najlepszym wyjściem będzie garnitur wieczorowy. Jednak jeśli spotkanie będzie miało miejsce w klubie czy innym miejscu mniej oficjalnym, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie garnitur casualowy lub po prostu pantofle, spodnie, koszula oraz marynarka – bez zbędnych dodatków. Ważnym aspektem jest również pora dnia. Jeśli spotkanie jest przewidziane w ciągu upalnego dnia, to również nie popełnimy fopaux, jeśli założymy jasny garnitur casualowy. Jeśli jednak impreza ma miejsce wieczorem, to jesteśmy bardziej zobowiązani do gustownego stroju wizytowego

Elegancko i casualowo..Czyli jak?

Poniżej postaramy się Wam podpowiedzieć, co konkretnie warto założyć na daną okoliczność. Zacznijmy od imprezy firmowej, która będzie miała bardzo oficjalny charakter i odbędzie się w wystawnej restauracji, a na co dzień branża, w której pracujemy wymaga ścisłego dress code’u. Wówczas wybór jest na pozór prosty. Powinniśmy zdecydowanie postawić na klasykę, czyli dobrej jakości czarny lub szary garnitur, do tego biała, gładka koszula, krawat oraz oczywiście skórzane pantofle, które dopełnią nasz elegancki outfit. Z dodatkami w takich sytuacjach również byśmy nie przesadzali. Jedynie, na co możemy sobie pozwolić to ewentualnie klasyczna poszetka lub mucha zamiast krawata.

Co jednak jeśli impreza jest w klubie lub na świeżym powietrzu? W takim przypadku tak naprawdę na starcie dostajemy wskazówkę, że nie musimy się nastawiać na tzw. sztywną i elegancką atmosferę. W związku z tym wachlarz możliwości znacznie nam się poszerza. Najbardziej klasyczną opcją będzie jasny garnitur, do którego możemy przywdziać nawet błękitną koszulę, bez krawata oraz muchy. Równie dobrze możemy także zdecydować się na wariant ze sportową marynarką, jasnymi spodniami oraz chinosami lub mokasynami, które bardzo dobrze będą współgrały z takim zestawem. Najbardziej sportową opcją, jaką też możemy wybrać będzie ta z gładkim t-shirtem, klasycznymi adidasami oraz sportową marynarką. Do tego możemy założyć jasne spodnie materiałowe lub klasyczne, zwężane dołem jeansy.

Podsumowując, zanim zdecydujemy się na konkretny zestaw ubrań, warto upewnić się jaki charakter będzie miała nasza impreza firmowa. Jeśli jednak nie jesteśmy w stu procentach przekonani, czego oczekują nasi przełożeni, to najlepszą opcją są zawsze bezpieczne i sprawdzone stylizacje, które zaproponowaliśmy powyżej.