In Blog

Prezent dla mężczyzny – pomysły na eleganckie ubrania

Prezenty głównie kojarzą nam się albo z okresem świąt Bożego Narodzenia albo z obdarowywaniem kobiet. Czasy jednak się zmieniają i również mężczyźni coraz częściej mogą się cieszyć nawet z niezobowiązujących prezentów. Co jednak, gdy chcemy kupić coś mężczyźnie, ale nie wiemy, co to mogłoby być? Wówczas warto sięgnąć to czegoś, co zawsze ucieszy faceta, czyli do eleganckich ubrań i dodatków. Oryginalnych i eleganckich ubrań w garderobie nigdy nie jest za wiele, a urodziny, święta, dzień mężczyzny czy po prostu podziękowanie za codzienne wsparcie jest idealną okazją na tego typu podarunek. Poniżej postaramy Ci się pomóc wybrać jak najlepszy i ponadczasowy zestaw dla mężczyzny.

 

Spinki do mankietów – prosta rzecz a cieszy

Który elegancki mężczyzna nie ucieszy się ze stylowych spinek do mankietów? No właśnie –  żaden. Ten niewielki dodatek często robi całą robotę w naszym outficie. Możemy wybrać spinki srebrne na mniej zobowiązujące okazje lub też złote, jeśli chcemy zaimponować. Aktualny trend na spinki spowodował, że również ich wybór jest ogromny. Dlatego też możemy znaleźć spinki odpowiadające pasji mężczyzny – Obecnie bez problemu wybierzemy spinki w kształcie samochodu, roweru, piłki czy ryby, w przypadku gdybyśmy obdarowywali zapalonego wędkarza.

 

Stylowa koszula

Okazji, by ubrać się elegancko jest wiele. Urodziny, święta, bankiety, kolacje czy często nawet po prostu wyjścia do pracy. Dlatego też eleganckich koszul nigdy za wiele. Pamiętajmy jednak, że jeśli nie znamy dokładnych upodobań odbiorcy, to warto iść w klasykę i bezpieczną biel oraz błękit. Jeśli znamy go bliżej, to oczywiście możemy eksperymentować i obserwować następnie zadowoloną twarz mężczyzny. Przed wyborem zwróćmy również uwagę na materiał oraz krój koszuli. Jeśli mamy do czynienia z osobą dbającą o swoją wagę i figurę to warto wybrać koszulę slimowaną, jeśli z kolei nasz wybraniec ma trochę kilogramów za dużo, to dobrym wyborem będzie krój prosty, który zatuszuje niedoskonałości. Równie ważny jest jak wspomnieliśmy materiał. Unikajmy tworzyw sztucznych, stawiajmy zdecydowanie na wysokiej jakości bawełnę oraz len – szczególnie w upalne, letnie dni.

 

T-shirt na każdą okazję

Doskonale znamy sytuację, gdy wybieramy się z domu i nie wiemy co na siebie założyć. W takich sytuacjach najczęściej wybór pada na klasyczny i stylowy t-shirt, który nigdy nas nie zawodzi i sprawdza się w każdej okoliczności. Dlatego też na pewno sprawimy radość eleganckiemu mężczyźnie, kiedy kupimy mu np. zestaw dwóch dobrej jakości t-shirtów, chociażby w kolorze białym i czarnym. Tu podobnie jak przy wyborze koszuli, pamiętajmy, że najlepiej nie przesadzać z pstrokatymi kolorami oraz uważać na wybór materiału. Ważne by był on dobrej jakości, nie rozciągał się po pierwszym praniu oraz nie mechacił.

 

Skórzane dodatki

Skórzany dodatek w postaci paska czy portfela to coś, co zawsze ucieszy mężczyznę oraz doda mu klasy. I tu po raz kolejny – przed wyborem sprawdźmy, czy wspomniany dodatek na pewno jest skórzany. Wybierajmy dodatki w kolorze czarnym lub brązowym, ponieważ będą one najpewniej pasowały do większości stylizacji. W przypadku paska zwróćmy również uwagę na jakość wykonania klamry, a także na jego długość, którą oczywiście powinniśmy uzależnić od postury wybrańca.