In Blog

Moda w czasie home office. Jak ubrać się do pracy w domu?

Od dłuższego czasu jesteśmy zmuszeni do pracy zdalnej. I mimo że pandemia związana z koronawirusem na szczęście powoli odchodzi w zapomnienie, to wiele firm nadal decyduje się pracować w trybie home office. Jest to związane oczywiście z bezpieczeństwem i zdrowiem pracowników, ale również z dużymi oszczędnościami. Większość branż jednak, mimo pracy z kanapy wymaga od nas, byśmy wyglądali stylowo i zachowywali pewny dress code. Wszystko ze względu na liczne spotkania online. Schludny wygląd zwiększa również efektywność pracy oraz pozwala nam się na niej skupić, ponieważ nie czujemy aż tak bardzo domowej i luźnej atmosfery. Jak więc ubierać się podczas home office, byśmy wyglądali tak, jak wymaga tego od nas branża, ale zarazem czuli się komfortowo – szczególne w upalne, letnie dni, które z każdym krokiem zbliżają się do nas?

Nasze propozycje na home office

Zacznijmy od spodni. Tych najczęściej nie będziemy potrzebować, bowiem nawet podczas spotkań online, pokazujemy się zazwyczaj tylko od pasa w górę. Jeśli jednak wystąpi taka okoliczność, że będą one niezbędne lub po prostu czujemy się lepiej, jeśli całość naszej stylizacji dopełniają stylowe spodnie to z pewnością możemy polecić wybór chinosów, które sprawdzą się idealnie. Nie są one tak sztywne jak jeansy, ale są za to przewiewne i stylowe. Jeśli założymy do nich t-shirt czy koszulę to będziemy wyglądać bardzo dobrze.

Następna kwestia to koszulki i koszule. Jeśli planujemy cały dzień pracować zdalnie, ale bez zapowiedzianych spotkań online to w zupełności wystarczy, że założymy klasyczny t-shirt w kolorze czarnym czy też białym lub koszulkę polo, która sprawdza się tak naprawdę w każdej stylizacji i sytuacji. Prezentują się on bardziej klasycznie i elegancko, aniżeli t-shirt, więc nawet jeśli w ciągu dnia wypadnie nam spotkanie, to możemy z powodzeniem się w taki sposób zaprezentować.

Jeśli z kolei w czasie trwania pracy mamy zapowiedziane w kalendarzu spotkania biznesowe to idealnym wyborem będzie przewiewna, lniana koszula, która jest wygodna, przewiewna i co najważniejsze elegancka. Sprawdza się tak naprawdę w każdej stylizacji, a nawet delikatne zagniecenia nie są widoczne, z racji na jej specyficzny materiał. Wybawieniem podczas upałów mogą być dla nas również lniane spodnie czy w skrajnych przypadkach lniana marynarka.

Jeśli z kolei będzie nieco chłodniej, to bardzo dobrym rozwiązaniem jest bluza bez kaptura, nadruków czy innych zdobień. Ważne jest również, by miała ona stonowane kolory, najlepiej czarny. Innymi rozwiązaniami mogą być również klasyczny sweter czy golf z miękkiej i niedrapiącej przędzy. Z każdym z tych elementów w bardzo prosty sposób stworzymy ponadczasową smart casualową stylizację i nie będziemy musieli się obawiać niezapowiedzianego spotkania z szefem.

Podsumowując, pracując zdalnie również warto schludnie wyglądać, tak by poczuć, choć w minimalnym stopniu atmosferę biura oraz nie zatracić modowego sznytu, kiedy to już wrócimy do „starego życia”. Oczywiście nie powinniśmy przesadzać, zakładać garniturów, białych i oficjalnych koszul czy też krawata, ale warto z szacunku do siebie i współpracowników zadbać o strój, który będzie zarazem elegancki i wygodny. Do wyboru mamy wiele ciekawych opcji, które przedstawiliśmy Wam powyżej i mamy nadzieję, że od teraz dobór odpowiednich ubrań na home office nie będzie już problemem.