In Blog

Elegancja i luz – jak to połączyć?

Zbliża się powoli lato i upalne dni, kiedy chcemy czuć się świeżo i komfortowo. Często jesteśmy oczywiście zmuszeni do oficjalnych wyjść gdzie powinien nas obowiązywać należyty outfit. Warto jednak dokonać kilku modyfikacji, by z gracją połączyć elegancją marynarkę i spodnie, chociażby z t-shirtem czy sportowymi butami…

Jak udanie połączyć elegancję i luz?

Łączenie klasyki i luzu z pewnością nie jest łatwe i bardzo szybko i prosto możemy wyglądać najzwyczajniej w świecie „kiczowato”. Nie zapominajmy jednak, że taki dobór ubrań jest jak najbardziej dopuszczalny i na miejscu – jeśli oczywiście zrobimy to ze smakiem. Poniżej przedstawimy kilka prostych zasad, które pozwolą nam gustownie dopasować sportowe buty do eleganckiej marynarki i spodni czy t-shirtu do casualowej marynarki.

– Po pierwsze, pamiętajmy o jakości materiału, która jest ważniejsza nawet od okresowej mody. W pierwszej kolejności, przed wyborem ubrania, zwróćmy uwagę na jego jakość. Oczywiście nie musi on kosztować ogromnych pieniędzy, ba często jest tak, że droższe koszule czy marynarki wcale nie mają lepszego składu materiału. Dlatego też patrzmy na metki oraz po prostu dokładnie obejrzyjmy i dotknijmy materiału. Dobrze dobrane t-shirty z wysokiej jakości, naturalnym materiałem znacznie lepiej będą pasować do marynarki, świetnie się ułożą na ciele i będą po prostu trwalsze.

– Po drugie, najlepsze i najbezpieczniejsze będą klasyczne i proste modele. Unikajmy wszelakich przetarć, dodatkowych ozdób i świecidełek, które może będą modne przez kilka miesięcy, ale następnie będą wyłącznie oznaką kiczu. Ponadto zestawiając t-shirt czy sportowe buty z marynarką, nie możemy na piedestał stawiać właśnie tej części naszego stroju. Kolory najlepiej jeśli będą stonowane, tj. czerń, biel, ewentualnie delikatne pastelowe kolory. Ubrania oczywiście powinny być również dopasowane do naszej sylwetki, czyli ani za małe, ani za duże.

– Po trzecie, stawiajmy na klasyczne wzory i trzymajmy się wcześniej wspomnianych kolorów. Tak jak, już napisaliśmy, łącząc klasykę z luźnym stylem, powinniśmy właśnie z tych luźnych ubrań zrobić jak najbardziej eleganckie i gustowne stylizacje. Dlatego też unikajmy nadruków na koszulkach, spodni z przetarciami, ponieważ będą one zbyt swobodne, jak na taki outfit czy też kolorowych butów (stawiajmy się czerń i biel) lub bluz z kapturem. Pamiętajmy – klasyka zawsze się obroni!