In Blog

Jak mężczyzna powinien się ubrać na sylwestra?

Sylwester i Nowy Rok zbliżają się do nas wielkimi krokami. Czy wielkie będą też imprezy? Tego niestety nie wiemy, a wszystko przez trwająca pandemię koronawirusa. Nawet jednak, gdyby wszelkiego rodzaju imprezy miały zostać odwołane, to warto być w gotowości – w przeciwnym wypadku będziemy musieli się dobrze napocić, by w ostatniej chwili znaleźć odpowiednią stylizację na ten wyjątkowy i zarazem ostatni dzień w roku. Zabawy sylwestrowe mogą mieć w końcu różny charakter – możemy wybrać się na spotkanie ze znajomymi, spędzić tę noc z ukochaną i zrobić filmowy klimat, ale możemy się wybrać również na bal sylwestrowy, który jest zarazem najbardziej formalnym typem sylwestrowej zabawy. Jak więc odpowiednio się przygotować na każdą okoliczność?

Zacznijmy od sylwestrowej nocy we dwoje

W tym przypadku niby sytuacja wygląda klarownie i niczym nie powinniśmy być zaskoczeni. A jednak może się zdarzyć tak, że to partnerka wprowadzi nas w osłupienie, przygotowując wyłącznie dla nas wyjątkową kreację! Na pozór wydawałoby się, że zostając w domu nie musimy przywiązywać dużej wagi do tego, jak będziemy wyglądać. Wystarczy casualowa stylizacja w formie jeansów i koszuli w kratę. Zanim jednak podejmiemy taką decyzję, warto skonsultować ze swoją wybranką, czy ona również tak uważa. Może być bowiem tak, że mimo spędzania czasu tylko we dwoje, będzie ona chciała stworzyć niezapomniany klimat, któremu towarzyszyć będzie film, ale również uroczysta kolacja przy świecach. Wówczas też powinniśmy się dostosować do tej okoliczności i przygotować elegancką koszulę w kolorze białym, czarnym lub błękitnym, eleganckie spodnie oraz buty typu Oksford lub przynajmniej monki.

A co w przypadku domówki?

Domówka okazuje się zatem najłatwiejszą okazją do stylizacji. Przeważnie ma ona niezobowiązujący, swobodny klimat. Nie oznacza to jednak, że tego wyjątkowego dnia powinniśmy się stawić w zwykłym t-shircie i starych skarpetkach…Podkreślmy nieco wyjątkowość okazji i skorzystajmy z zestawu w stylu smart casual. Możemy wybrać, chociażby casualową marynarkę w kratę, do tego jasnoniebieską, gładką koszulę oraz niezastąpione, klasyczne jeansy. Taka stylizacja pozwoli czuć się nam zarazem elegancko, dostojnie, ale i swobodnie, bez zbytniej wystawności.

Bal sylwestrowy najbardziej formalną okazją

Bal sylwestrowy to typowo formalna impreza i wydarzenie, na które powinniśmy się odpowiednio przygotować. W tym celu obowiązuje nas oczywiście wieczorowy strój wizytowy. Wybierając go mamy dwa wyjścia. Pierwsza, najbardziej elegancka, czyli smoking, pas do smokingu lub kamizelka zakrywająca tors, mucha oraz skórzane buty typu Oksford. Druga, również bardzo formalna, ale nieco mniej aniżeli pierwsza propozycja, to wieczorowy, czarny garnitur, do którego możemy założyć oczywiście białą, klasyczną koszulę z mankietami na spinki, czarną muchę lub krawat, a także skórzany pasek i buty typu Oksford.