In Blog

Slim fit i regular fit – czy się różnią te fasony?

Mężczyźni z roku na rok coraz większą wagę przykładają do swojego wyglądu oraz co za tym idzie do modowych wskazówek. W końcu odpowiednie dobranie fasonu ubrania może dużo zmienić w naszej prezencji. Do niedawna na ulicach wręcz roiło się wśród mężczyzn od zbyt dużych koszul, spodni czy marynarek. Obecnie takich sytuacji widzimy coraz mniej, a mężczyźni wręcz potrafią stwierdzić, w jakim kroju wyglądają najlepiej. Slim fit i regualar fit – to obecnie dwa najbardziej popularne fasony. Co jednak one tak naprawdę znaczą oraz czym się różnią? Sprawdźmy to.

Slim fit – czym jest?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to fason dopasowany do sylwetki. Ubrania kupione z taką metką powinny być przylegające do ciała. Nazwa w zależności od marki może się oczywiście nieco różnić, bowiem często slim fit ukrywane jest pod nazwą „modern fit”, „slim” czy „fashion fit”. W gruncie rzeczy każda z nich oznacza to samo. Czym wyróżnia się taki fason? Przede wszystkim taliowanymi marynarkami, wąskimi nogawkami czy rękawami.

Kto powinien korzystać z fasonu slim fit?

Slim fit jest przeznaczony głównie dla mężczyzn dbających o swoją figurę. Taki krój podkreśla bowiem naszą sylwetkę i jeśli będziemy mieli nieco za dużo „ciałka”, to niestety takie ubrania tylko uwydatnią nasze mankamenty. Dlatego też po ubrania slim fit sięgają najczęściej mężczyźni szczupli oraz wysportowani, którzy mają wyrzeźbioną sylwetkę i chcąc się nią nieco pochwalić. Ciekawostką jest jednak fakt, że również i mężczyźni bardziej korpulentni mogą sobie pozwolić na takie ubrania, ale muszą wybierać większy rozmiar. Dzięki temu nierzadko możemy nawet ukryć kilka kilogramów.

Regular fit – czym jest?

Fason regular fit jest w dużym skrócie luźniejszą wersją kroju slim fit. Często możemy go również spotkać pod nazwą „Classic fit”. Bardzo dobrze sprawdza się on na ciałach dojrzałych mężczyzn oraz tych, którzy mają kilka kilogramów za dużo. Nie oznacza to jednak, że nie noszą go również osoby szczupłe. Co jednak w praktyce oznacza taki krój? Przede wszystkim wydłuży nam się nieco długość koszul, utracimy taliowanie, a spodnie będą miały proste nogawki, bez zwężania na dole.

Dla kogo krój regular fit?

Jak już wspomnieliśmy, najczęściej z fasonu regular fit korzystają mężczyźni dojrzali oraz zmagający się z niewielką nadwagą. Dzięki temu możemy zamaskować pewne niedoskonałości naszej figury – chociażby ukryć zbyt duży brzuch. Pamiętajmy jednak by nie przesadzić, ponieważ zbyt luźne ubrania sprawią, że nasza sylwetka będzie wyglądała jeszcze masywniej, a tego przecież nie chcemy. W związku z tym warto łączyć kroje w taki sposób, by węższe fasony podkreślały nasze atuty, a szersze ukrywały defekty.