In Blog

Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej odzieży do treningu na siłowni

Czy wiesz, że ubrania, które wykorzystujemy podczas aktywności fizycznej, dzieli się na kilka kategorii? Wyróżnia się strój do jogi, biegania, kolarstwa, tenisa. Rzeczywiście, wymienione dyscypliny różnią się i wymagają innego przygotowania od sportowca – także w kwestii ubioru. A jaka jest odpowiednia odzież do treningu na siłowni? Oto nasze podpowiedzi!

Jakie ubrania wziąć ze sobą na siłownię?

Jaka odzież do treningu na siłowni przyda się panom? W męskiej torbie fitnessowej powinny się znaleźć: wygodna koszulka, spodnie, które nie będą uciskać ani w pasie, ani w udach, wygodne buty, bluza, np. z kapturem. Czym się kierować, wybierając odzież do treningu na siłowni? Ubranie powinno być dopasowane do sylwetki. Oddychające i wygodne materiały nie mogą krępować ruchów ani jednocześnie być zbyt luźne. Zbyt odstająca tkanina może przeszkadzać przy wykonywaniu niektórych ćwiczeń i utrudniać kontrolowanie ruchu mięśni. Ważny jest materiał, z którego wykonano poszczególne części męskiej garderoby – zazwyczaj panowie preferują bawełnę.

Zestaw nie tylko do ćwiczeń

Bluzka z długim lub krótkim rękawem powinna być dopasowana do męskiej sylwetki. Podkreślając mięśnie, jednocześnie zapewnia swobodę przy wykonywaniu kolejnych ćwiczeń. Spodnie, dopasowane w pasie i nieuciskające ud, sprawdzą się przy korzystaniu z kolejnych przyrządów do ćwiczeń. Na chłodniejsze dni przyda się bluza – rozpinana z kapturem lub wkładana przez głowę. Męska odzież do treningu na siłowni uznawana jest za najbardziej uniwersalną. Proste, casualowe ubrania można nosić także po treningu – to ich zdecydowany atut. W zestawieniu z eleganckimi spodniami czy sportową marynarką zwykły t-shirt może zyskać całkiem inny wymiar. Nada się na spotkania ze znajomymi, do pracy czy na randkę.

Wybierz wygodę, postaw na styl

Męską odzież odpowiednią do treningu na siłowni można znaleźć w naszym sklepie. Koszulki, spodnie, bluzy – panowie znajdą u nas wszystko, co potrzebne do pracy nad sylwetką. Proponujemy wygodne i jednocześnie stylowe produkty. Dodadzą swobody podczas wykonywania ćwiczeń oraz… pewności siebie. Zapraszamy!