In Blog

Andrzejki tuż, tuż – jak się na nie ubrać?

Andrzejki zbliżają się wielkimi krokami. To w końcu też ostatnia noc, kiedy bierzemy udział w przeróżnych imprezach, rozpoczynając tym samym okres adwentu, czyli czasu, kiedy z kolei unikamy hucznych uroczystości i przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia. W związku z tym warto byłoby się dobrze i elegancko z tej okazji ubrać. Niestety nie zawsze jest to tak łatwe. W końcu impreza andrzejkowa może odbywać się w różnych miejscach i każde z nich poniekąd zmusi nas do rozważenia różnych scenariuszy outfitowych. Poniżej zaprezentujemy Wam trzy najczęściej wybierane lokalizacje imprez andrzejkowych oraz doradzimy, jak warto się ubrać na każdą z nich.

Impreza andrzejkowa w lokalu

Jest to bez dwóch zdań najlepsze i najłatwiejsze do stylizacji rozwiązanie. Najczęściej w takiej sytuacji spotkanie ma charakter formalny i jest przygotowywane w wysokim standardzie. Co za tym idzie, powinniśmy trzymać fason i przygotować się do tego jak najlepiej.

W związku z tym niezawodny w tej sytuacji będzie klasyczny, czarny lub granatowy garnitur oraz biała koszula, która podkreśli charakter wydarzenia. Całość powinny dopełnić czarne lub brązowe (w zależności od tego, jaki garnitur wybierzemy) oksfordy lub derby. Jeśli mowa o dodatkach, to na pewno stawiajmy na klasykę w postaci krawata i poszetki w takim samym kolorze – może to być granat lub bordo, choć w tym przypadku również wiele zależy od koloru garnituru. Jako, że końcówka listopada bywa mroźna, to nieodzownym elementem będzie też warstwa wierzchnia. Wybierzmy w tym celu płaszcz lub kurtkę. Pamiętajmy przy tym, by zakrywały one marynarkę od garnituru i pasowały kolorystycznie do całej stylizacji.

Domówka z andrzejkowymi wróżbami

Tu również wszystko wydaje się być łatwe do przygotowania – nawet łatwiejsze aniżeli w przypadku formalnej imprezy w lokalu. Idąc na andrzejkową domówkę z wróżbami zdecydowanie możemy postawić na stylizację casualową. W tym celu możemy założyć elegancki sweter z golfem i klasyczne spodnie. Innym rozwiązaniem jest casualowa koszula i klasyczne jeansy. Całość oczywiście dopełnia okrycie wierzchnie w postaci płaszcza lub kurtki.

Impreza andrzejkowa w pubie

Impreza andrzejkowa w pubie, to mniej formalna odmiana tej organizowanej w lokalu. Dlatego tez i my możemy podejść nieco luźniej do tematu. W tym celu polecamy dwa rodzaje outfitu. Pierwszym z nich są klasyczne, granatowe lub bordowe spodnie, do tego koszula, na którą zakładamy klasyczny sweter zakończony dekoltem w tzw. łódkę, a całość wieńczymy casualową marynarka. Buty w tym przypadku, to bez wątpienia monki lub mokasyny. Drugim, bardziej casualowym rozwiązaniem będzie założenie jeansów, do których wciągamy nieformalną koszulę slim fit oraz niezobowiązującą marynarkę. Całość możemy dopełnić sneakersami lub trzewikami. W jednym, jak i drugim przypadku idealną warstwą wierzchnią będzie pikowana kurtka, która nada nam casualowego charakteru.