In Blog

Rozmiar plus size to duży problem? Niekoniecznie!

Często na ulicy widzimy mężczyzn o tzw. słusznych gabarytach, którzy nie grzeszą dobrym outfitem. Co więcej, wręcz jeszcze bardziej zniekształcają i poszerzają swoją sylwetkę zbyt luźnymi spodniami czy t-shirtami. Oczywiście, w takich sytuacjach zalecamy udać się na siłownię i rozpocząć dietę, która pozwoli zadbać nam o zdrowie i poprawić naszą sylwetkę. Ale zanim do tego dojdzie, warto jest też poznać kilka tricków, które sprawią, że w oczach innych będziemy wyglądać szczuplej.

Oczywiście, musimy sobie zdać sprawę, że mają więcej ciała tu i ówdzie trudniej jest nam znaleźć stylowe ubrania, choć z drugiej strony niscy i bardzo szczupli mężczyźni również borykają się z tym problemem. Dlatego też w takim wypadku warto przestać odwiedzać tzw. sieciówki i postawić na marki, które dbają o interes wszystkich facetów.

Jakie błędy popełniamy?

Modowe wpadki to częsta domena mężczyzn i to niezależnie od postury. Niemniej jednak dziś skupimy się głównie na mężczyznach „plus size”.

Pierwszym i najczęściej spotykanym faux pas są zbyt duże ubrania, co wygląda na sytuację wręcz abstrakcyjną – w końcu tacy mężczyźni już z założenia są bardzo duzi, więc jak to możliwe, ze zakładają na siebie jeszcze zbyt duże ubranie? Co by jednak nie mówić, wybierając takie spodnie czy koszulki nie sprawiamy, że maskujemy swoje niedoskonałości, ale jeszcze je dodatkowo uwidaczniamy.

Drugim błędem jest odwrotność pierwszej sytuacji, czyli zbyt małe ubrania. Często do takiej sytuacji dochodzi, gdy jeszcze niedawno ważyliśmy przynajmniej kilka kilogramów mniej i z powodzeniem wchodziliśmy w nasze ubrania, a po przytyciu nie chcemy się ich pozbywać i próbujemy się wcisnąć. Jest to bardzo zła praktyka, z której powinniśmy zrezygnować.

Na koniec musimy napisać jeszcze kilka słów o źle zestawionych ubraniach. Spotykamy się bowiem z sytuacjami, gdzie zbyt duzi faceci łączą np. wąskie góry z szerokimi dołami i odwrotnie. Najgorzej wygląda stylizacja, gdzie połączymy wąskie i eleganckie buty z rozkloszowanymi spodniami oraz zbyt luźną koszulą wciągniętą w spodnie.

Jak zatem uniknąć takich wpadek?

Plan jest prosty – naszych niedoskonałości sylwetki nie powinniśmy zakrywać, ale postarać się wymodelować ją poprzez ubrania.

Postawmy przede wszystkim na odpowiedni rozmiar. W przypadku większych osób często mamy sytuację, gdzie mamy wąskie nogi, ale duży brzuch lub też odwrotnie. Wówczas pamiętajmy o mieszaniu rozmiarów. Nie wybierajmy wówczas również skompletowanych garniturów, a oddzielnie marynarkę i spodnie.

Stawiajmy również na modele i kroje, które wizualnie nas wyszczuplą. Mowa tu przede wszystkim o koszulkach czy swetrach w serek, dzięki czemu wydłużamy linię szyi i wysmuklamy twarz, a także o spodniach typu tappered, których krój charakteryzuje się dość szeroką nogawką na udach oraz o zwężonym dole. Dzięki temu będziemy wyglądać elegancko, a przy tym będziemy się czuć komfortowo.

Na koniec wspomnimy również o dobieraniu butów w kolorze spodni, szczególnie jeśli nie jesteśmy zbyt wysocy. Wówczas wydłużamy nieco sylwetkę i uzyskujemy efekt dłuższych nóg. Ponadto poszerzmy barki, co sprawi, że wizualnie nasz brzuch czy uda nie będą wydawać się tak rozbudowane.